Arnavutköy’de Satılık Arsa Arayanlar İçin Fırsat

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

3. köprü ve 3. havalimanına inşaatlarına yakın olan bölgeler İstanbul'un bir numaralı rant bölgesi haline gelmiş bulunmaktadır. Bölgedeki arsa fiyatlarının rekor düzeyde artış göstermesi bölgenin konumu itibarı ile beklenen bir durum olarak dikkat çekmektedir.

Projelere Yakın Bölgelerin Fiyatları Milyon Dolarlarla Ölçülüyor

Şu an Arnavutköyde satılık arsa fiyatlarının milyon dolarlar ile ölçülmektedir. Arsa ücretleri E-5'e, 3. köprü ve 3. havalimanına gibi projererin bulunduğu yerlere yakın bölgelere göre değişkenlik göstermektedir. Otoyollar, tüp geçit, 3. havalimanı, 3. köprü, gibi projeler bölgelerin fiyatlarınının artmasına neden olmaktadır. Yassıören, Sazlıbosna, Tayakadın, Baklalı, Boyalık, Dursunköy, Karaburun, Hacımaşlı, Yeniköy ve Bolluca semtleri Arnavutköy’de bulunan ve yatırım alanları içinde öne çıkan bölgeler olarak sayılmaktadır.


Arnavutköyde satılık arsa fiyatlarının giderek artmasının bir nedeni de arsa stokunun azalması veya bitmeye yakın olmasındır. Hali hazırda bu bölgede bulunan arsaların en değerlileri olan E-5 hattında imarlı arsa adedi de son derece azalmıştır. Projelerin tam göbeğinde olan Arnavutköy  yatırımcıların bu bölgeye çok fazla yoğunlaşmasına ve oluşan talebin artmasına neden olmaktadır.

Yatırımcıların Yüzünü Güldürecek

Arnavutköyde satılık arsa sahibi olmak isteyen yatırımcıların, bu bölgeyi seçerek, birkaç yıl içerisinde çok büyük kazançlar elde edeceği bilinmektedir. İstanbul’da inşası devam eden  üçüncü havalimanı ilçenin karadenize kıyısı olan bölgesinde yer almaktadır. Yeniköy’den Akpınar’a kadar uzanan taş ocakları sahası 3. havaalanına ev sahipliği yapmaktadır. Yaklaşık olarak 150 milyon yolcu kapasitesisi bulunan ve 76 milyon 500 metrekarelik bir alanda halen inşaat çalışmaları devam eden üçüncü havaalanının ilk etabının bitiş tarihi 2017 olarak belirlenmiştir. İstanbul Boğazı‘na yapılan Yavuz Sultan Selim köprüsünün bölgeye sağlayacağı katkınının yadsınamaz olması arsaların değerini arttıran faktörlerin başında gelmektedir.