Arnavutköy’den Arsa Alan Yaşadı!

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

Arsaya yatırım yapmak, yatırımcının her zaman yüzünü güldürmüştür. Ancak arsa alırken ciddi kazançlar elde etmek için sıkı bir araştırma ve isabetli kararlar çok önemlidir. Bazı bölgeler çok uzun vadede düşük kazançlar sağlarken bazı bölgelerse kısa vadede size büyük kazançlar elde etme fırsatı sunacaktır.

İstanbul eskilerden beri yatırımcının gözdesi olmuştur. İstanbul’da yapılacak emlak yatırımının hep kazandırdığı görülmüştür. Bu nedenle İstanbul’da arsa yatırımı yapmak oldukça mantıklı olacaktır.

Arnavutköy’den Neden Arsa Almalıyım?

Arnavutköy, İstanbul’un Karadeniz’e kıyısı olan ve en büyük yüzölçümüne sahip ilçelerinden biridir. Yüzölçümünün büyüklüğünden dolayı Arnavutköyde satılık arsa bulmak diğer bölgelere göre daha kolay olmaktadır. Yatırım yapılabilecek alan olarak da İstanbul’un şu anda en cazip bölgelerinden biri konumundadır.

Arnavutköy şu anda İstanbul’un diğer bölgelerine göre metrekare fiyatı olarak daha avantajlı bir konumdadır. Fiyat uygunluğu nedeniyle yatırımcıların hareket alanı bu bölgede daha fazla olmaktadır. Yatırımcının Arnavutköy satılık arsa bulması daha kolay hale gelmektedir. Bu da Arnavutköy’de arsa yatırımını daha cazip kılmaktadır.

İstanbul’un merkezi bölgelerinde artık inşaat sektörü durma noktasına gelmiştir. Şu anda inşaat yapılabilecek arsa bulmak neredeyse imkansız hale gelmiştir. Arsa azlığı ise fiyat politikasını direk etkilemektedir. İstanbul’un merkezi bölgelerindeki metrekare fiyatları bütçesi sınırlı olan yatırımcıların karşısına dezavantaj olarak çıkmaktadır.

Merkezi bölgelerin nüfus olarak taşma noktasına gelmesi, şehrin artık Arnavutköy’e doğru kaymasına neden oldu. Bu da bu bölgeye daha fazla yatırım yapılması anlamına gelmektedir. Bundan dolayı Arnavutköy’deki nüfusun ihtiyaçları için daha fazla bütçe ayrılmaya başlandı.

Arnavutköy’den Arsa Alınır mı?

Bütün bu bahsettiğimiz sebeplerden dolayı yatırımcı için Arnavutköyden arsa almak oldukça mantıklı ve karlı bir yatırım olacaktır. Yatırımcı buraya yaptığı yatırımı, kısa vadede büyük karlara dönüştürme fırsatı yakalayacaktır.