Arsa Fiyatları Borsayı Aratmıyor

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

Arnavutköy yüzyıla damga vuran çılgın projelerin kesişme noktasındaki çok özel konumuyla son yılların altın değeri taşıyan arsa ve gayrimenkulleriyle gündemde olan bir bölge olarak karşımıza çıkmaktadır. İstanbul en yeni kurulan ilçelerinden biridir. 506.5 kilometre karelik bir alanda bulunan Arnavutköy satılık arsa fiyatları adeta borsa gibi olmuş ve yükseliş ivmesi ile son dönemlere damgasını vurmuştur. inşaatı devam eden üçüncü boğaz köprüsü, Kanal İstanbul, iki yeni şehir ve 3'üncü havalimanı gibi projeler bölgeyi popüler hale getirdi. İlçedeki arsa fiyatları günü birlik yüzde 10-15 oranında artmaya başlamış ve Arnavutköyde satılık arsa arayanları bölgeye çekmeye başlamıştır

Projeler Arnavutköy’ü şenlendirdi.

Boğaz içi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin inşa edildiği esnada da bu duruma benzer durumların yaşandığı ve bölgenin ne kadar değerlendiği bilinen bir gerçek. Arnavutköy bölgesi için ise durum geçmişte yaşanandan daha da parlak. Zira bölgede sadece bir köprü değil daha birçok proje mevcut. Köprü ile aynı sürede bitirilmesi beklenen İstanbul’un üçüncü havaalanının Arnavutköy-Göktürk-Çatalca yollarının kesiştiği bölgede inşa ediliyor olması bu bölgenin her yönüyle kalkınması açısından çok önemli olduğunu bilinmektedir. Bununla birlikte havaalanı proje sahasının güney istikametinden geçen ve Yavuz Sultan Selim köprüsü ile bağlantı sağlayacak otoyol da bölgeye son derece büyük faydalar sağlamaktadır.

Arnavutköy’ü Yakından İncelemek Gerekli

İstanbul’da bulunan diğer hava alanlarının bölgelerine sağladığı faydalar gibi, üçüncü havaalanı ile bölgede teknokent, otel, hastane, alışveriş merkezi, eğlence, konut, ofis, lojistik, depolama, sanayi, üniversite ve diğer üretim fonksiyonlarının konumlanmaya başladığı görülmektedir. Arnavutköyde satılık arsa alıp bu bölgede yatırım yapmak isteyenlerin, tüm çalışmaları bölgeyi ziyaret ederek yerinde görmeleri faydalarına olacaktır.