İstanbul Satılık Arsa Fiyatları

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

Arsaları zamanında uygun fiyatlara satın almak ve daha sonra değerli dönemlerde geri satmak, yatırımcıların kullandığı en kazançlı yatırım yolları arasında yer almaktadır. Kişiler, birikimlerini değerlendirmek istediklerinde genellikle arsa satın almayı tercih etmektedir. Arsa satın alırken önemli olan kazandıracak bölgelerden arsa satın almaktır. Arsa satın almada kişiler emlak danışmanı gibi konu ile yakından ilgili kişilerden yardım almaktadır.

En Çok Kazandıran İlçeler

Emlak danışmanları, son dönemlerde İstanbul’da arsa satın almayı düşünen kişilere Arnavutköy ve Çatalca bölgelerini tavsiye etmektedir. Türkiye ve İstanbul için oldukça önemli olan Kanal İstanbul, 3. Havalimanı gibi projelerin Çatalca, Arnavutköy arsalarının da fiyatlarını artırdı. İnternet ve gazete birçok sahibinden satılık arsa ilanlarında kişilerin neredeyse 10 katına karşı artış olduğu gözlemlendi.

Arsa fiyatlarında meydana gelen bu artış oranları arsa sahiplerinin yüzünü güldürürken, yeni yatırımcılarında bu bölgede bulunan arsalara yönelmesine neden oldu. Daha önceki dönemlerde yatırım için tercih edilmeyen sadece doğa ile iç içe yaşamak isteyen kişilerin konut satın aldığı bir bölge olarak bilinen Arnavutköy ilçesi, son yıllarda yatırım için en çok tercih edilen yatırım ilçeleri arasında yer almaktadır.

Önümüzdeki Dönemde Daha da Değerlenecek

3. Havalimanı, Mavi Marmara Kuzey Otobanı gibi birçok proje İstanbul’un Çatalca ve Arnavutköy ilçelerini de etkilemektedir. Son günlerde en çok talep edilen Çatalcada satılık arsa ilanları hem yurt içi hem yurt dışı yatırımcıları tarafından takip edilmektedir.

Yatırımcılara Arnavutköy civarından arsa satın almak için en doğru zaman önerisinde bulunan emlak danışmanları, yatırımcıların da bu bölgelere yöneldiklerini belirtti. Yatırımcılar tarafından ilgi gören Arnavutköyde satılık arsa ilanlarında meydana gelen artış, değerin artmasına da yardımcı olmaktadır. Projelerin bitmesine kısa bir süre kala, bu ilçelerdeki arsaların daha da değerleneceği düşünülüyor.