Yatırımcının Gözü Arnavutköy İlçesine Kaydı

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

İstanbul ilinde yoğun bir şekilde artış gösteren inşaat faaliyetleri merkezde arsa bulmayı imkansız kıldı. Bu da yatırımcının ve ev sahibi olmak isteyen düşük gelir grubundaki kişilerin gözünün Arnavutköy ilçesine çevrilmesine neden oldu.

Arnavutköyde satılık arsa almak isteyen bir çok kişi, fiyatların ucuz olması nedeniyle tercihini bu ilçeden yana yapıyor. Bir diğer etken ise organize sanayi bölgelerine yakınlığınla bilinen Arnavutköy’ün fabrika kurmak isteyenler için de uygun bir yer olması.

Yeni yapılan havalimanına da yakın olan Arnavutköy satılık arsa fiyatları 50 bin liradan başlıyor ve çoğu imarlı olan bu arsalar yatırımcıları ve özellikle dar gelir sahiplerini cezbediyor. Normal bir meslek sahibi olarak merkezlerden ev satın almanın imkansız hale geldiği İstanbul, yeni yaşamayan başlayanların bu bölgeye yönelmesine neden oluyor.

Oldukça cazip fiyatlarla dikkat çeken bu bölgede bir adet devlet hastanesi, okullar ve diğer ihtiyaçlar için alışveriş merkezleri bulunuyor.

Yatırımcı İçin Arnavutköy’den Arsa Almak Karlı Mı?

Bir çok bölge gibi Arnavutköyde satılık arsa fiyatları şu an için ucuz görünse de, her yıl artış göstermektedir.

Geliştikçe ve sosyal imkanlar arttıkça daha fazla yükselecek olan konut fiyatları, yatırımcı için karlı bir seçenek olabilir. Özellikle fabrika kurmak isteyen girişimciler için ideal bir yer olan Arnavutköy, her geçen gün gelişen ve yenilenen yapısıyla daha fazla tercih edilebilir hale getirilmektedir.

Düşük gelir grubuna sahip olan vatandaşların ilk tercih ettiği bölgelerden olan ilçede, şu an için ulaşım sorunu yaşanmaktadır. Merkez ilçelere otobüs ve minibüslerle ulaşım sağlanmakla birlikte, belirli saatlere kadar gerçekleşen seferler, gece çalışan insanlar için zorluk yaşanmasına neden olabilmektedir.

Gelişmeler devam ettikçe bu tür sorunların da ortadan kalkacağı ve gelişmiş ilçelerden biri haline gelecek olan semtin ev fiyatlarının artacağı aşikardır.